Haber

Ulaş’ta öğrenciler deprem bölgesine oyuncak, kitap ve kıyafet gönderdi

Sivas’ın Ulaş ilçesinde öğrenciler arasında toplanan oyuncaklar, kitaplar ve giysiler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesine gönderildi.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle zarar gören “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Pazarcık ve Elbistan merkezli illerde yaşayan çocuklar için harekete geçen Ulaş Kaymakamlığı, ilçede öğrenciler arasında oyuncak kampanyası başlattı. bölge.

Bu kapsamda 4-6 yaş arası Kur’an kursu öğrencileri ve diğer okullarda okuyan minikler depremzedelere oyuncak, okuma kitabı, yapboz, boyama kitabı ve kıyafet yardımında bulundu.

Merkez Mescidi imam hatibi Bilal Başer, kampanyanın Ulaş Kaymakamı Selçuk Baş tarafından başlatıldığını belirterek, “Camilerimize cömert çocuklarımız tarafından getirilen kıyafet, 100 oyuncak, 30 okuma kitabı, 30 yapboz, 30 boyama kitabı ve kalem toplanarak, Kurs öğretmeni Nazile “Kızılırmak ile paketleyip Hatay’ın Antakya ilçesindeki depremzedelerimize gönderdik. Bedeni küçük, kalbi büyük olan öğrencilerimizi güzel davranışlarından dolayı tebrik ediyor, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu