Haber

Rusya Devlet Başkanı Putin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik telefonu

Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında telefon görüşmesi yapıldığı bildirildi.

“Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanlığına seçilmesi münasebetiyle sıcak bir şekilde tebrik etti ve Rusya-Türkiye ilişkilerinin yapıcı ve karşılıklı yarar sağlayacak şekilde gelişmesine büyük katkı sağladığını vurguladı. Türk halkının liderine verdiği desteğin, çeşitli alanlarda pratik ikili işbirliğini genişletmek için ek fırsatlar yarattığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’e tebriklerinden dolayı teşekkür ettiği ve tüm güncel gündem üzerinde ortak çalışmaya devam etme niyetini teyit ettiği bildirildi.

İki liderin temasları sürdürme konusunda mutabık kaldığı belirtildi.

https://twitter.com/tcbestepe/status/1663242798806466575

Cumhurbaşkanlığı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.

İki lider, yeni dönemde Türkiye-Rusya ilişkilerinde ve bölgesel bahislerde iş birliğini daha da geliştirme konusunda mutabık kaldı.

geliboluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu