Haber

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Depreminin Yaralarını Sarmak İçin Yoğun Çalışıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle oluşan ihtiyacı karşılamak için yoğun mesai harcıyor.

Depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk günden bu yana hem arama kurtarma hem de hayati ihtiyaçlar için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin ardından Kahramanmaraş’ta İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Merkezleri ihtiyaç duyulan malzemeler için gece gündüz çalışıyor. İzmir Valiliği koordinasyonunda 30 Halk Eğitim Merkezi’nin ihtiyaç duyduğu malzemeler temin edilerek deprem bölgesine gönderildi.

İzmir’de 30 Halk Eğitim Merkezi; battaniye, yorgan, çorap, ayakkabı, yün iç çamaşırı, hırka ve yelek, atkı, bere, eldiven, polar sweatshirt, kapüşonlu sweatshirt, çocuk personel, kuru mama, örgü oyuncak bebek, ıslak mendil, süt, tuvalet kağıdı, bebek maması, meyveli hazır koli su ve çocuk bezi gibi paketler. Halk Eğitim Merkezleri sadece ihtiyaç sahipleri için paket hazırlamakla kalmadı, deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere dikim çalışmalarına da başladı.

Tire ve Kiraz’daki Halk Eğitim Merkezleri gönülleri ısıtacak

Tire Halk Eğitim Merkezi usta eğitmenleri gece gündüz çalışarak yürekleri bir nebze olsun ısıtıyor, tremor bölgesine gönderilmek üzere bere, atkı, kazak, eldiven gibi kışlık kıyafetleri dikiyor.

Kiraz Halk Eğitim Merkezi bere ve boyunluk üretimine başladı. 60 kişilik istekli ekip günde kişi başı en az 2 bere üretiyor. Ay sonuna kadar hedeflerinin 2000-2500 bere ve boyunluk olduğunu belirten Halk Eğitim çalışanı, Kiraz halkını destek olmaya çağırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu