Haber

Donetsk lideri Pushilin kritik öneme sahip Artyomovsk’u ziyaret etti

Telegram hesabından bir paylaşımda bulunan Pushilin, şehri baştan sona gezdiğini ve Kiev rejiminin yol açtığı yıkımı yerinde gördüğünü söyledi.

Artyomovsk’un yeniden inşası için yapılması gereken çok iş olduğunu ancak Mariupol’de tecrübe kazandıklarını ve bunun üstesinden geleceklerini kaydeden Pushilin, “Bütün Büyük Rusya bizimle” sözlerini kullandı.

Pushilin, DHC’de seçmenlerle iletişimi destekleyen Duma milletvekili Zurab Makiyev ile iktidardaki Birleşik Rusya Partisi üzerinden insani yardım noktaları kurulmasının yerindeliği konusunda istişare ettiklerini söyledi.

‘Müzisyenler’ (Muzikantti) olarak bilinen grubun üyelerine ödül verdiğini paylaşan Pushilin, “Mücadele ruhları güçlü, sadece zafere odaklılar ve yollarına devam ediyorlar.”

Artyomovsk, Donetsk’in 60 km kuzeyinde yer almaktadır. Şehir, Ukrayna ordusuna ikmal için önemli bir ulaşım merkezidir.

Artyomovsk’u ele geçirmek için 6 aydan fazla bir süredir çatışmalar sürüyor. Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy daha önce Associated Press’e (AP) Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Artyomovsk’ta yenilmesi halinde Kiev’in hızla uluslararası toplumdan gelen baskılarla karşı karşıya kalacağını ve ülke içinde Rusya ile uzlaşmak zorunda kalacağını söyledi.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy, Ukrayna’nın Artyomovsk’u bir tür sembole dönüştürdüğünü ve bunun trajik bir hata olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu