Teknoloji

Koç Holding’den yapay zeka girişimine yatırım

Koç Holding, risk sermayesi şirketi İnventram’ın liderliğinde yapay zeka ve pazarlama teknolojileri şirketi AdCreative.ai’ye yatırım yaptı. İnventram CEO’su Cem Soysal, yatırımla ilgili şunları söyledi: “Ana şirketimiz Koç Holding ile yaptığımız yatırımların sayısı 11’e ulaştı. Yeni stratejimiz ile büyüme potansiyeli yüksek girişimlere odaklanıyor ve büyümeyi hedefliyoruz.” Doğru yatırımlarla küresel pazardaki payımızı artıracağız” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini B2Press ile paylaşan Soysal, “Küresel pazarlarda başarıya ulaşan Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) girişimlerini yakından takip ediyoruz. Rekabetin arttığı pazarlama süreçlerinde verimliliği artıracak teknolojiler geliştirmek amacıyla Tufan Gök, Tarık İnce ve Yusuf Kaya tarafından kurulan AdCreative.ai şirketini portföyümüze eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Üretken yapay zeka kavramının gerçek dünya senaryolarına uyarlandığı bu dönemde şirketimizin vizyonu doğrultusunda bir adım attığımıza inanıyoruz” dedi.

2018 yılında Fransa’da faaliyete geçen AdCreative.ai, marka ve ajanslara yapay zeka desteğiyle reklam malzemeleri ve sosyal medya içerikleri oluşturma yeteneği sunmak amacıyla kuruldu.

evrenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu